Język:

RADA STRATEGICZNA

prof. MUHAMMAD YUNUS (inspirator)
prof. MUHAMMAD YUNUS (inspirator)

Innowator społeczny, doradca Sekretarza Generalnego ONZ i Przewodniczącego KE. Twórca koncepcji przedsiębiorstwa społecznego. Założył w Bangladeszu (1983 r.) Grameen Bank, udzielający ubogim drobnych kredytów, z których korzysta dziś ponad połowa najuboższych mieszkańców świata. W 2006 r. Muhammad Yunus i Grameen Bank otrzymali Pokojową Nagrodę Nobla.

prof. ANDRZEJ J. BLIKLE
prof. ANDRZEJ J. BLIKLE

Profesor w Instytucie Podstaw Informatyki Polskiej Akademii Nauk. Członek Europejskiej Akademii Nauk (Academia Europaea), członek rady nadzorczej „A. Blikle Sp. z o.o.”,  jednej z najlepiej rozpoznawalnych firm rodzinnych w Polsce. Działa w blisko 30 organizacjach naukowych i społecznych. Prowadzi seminaria dla firm m.in. w zakresie kompleksowego zarządzania jakością.

KRZYSZTOF DOMARECKI
KRZYSZTOF DOMARECKI

Przedsiębiorca, założyciel i główny akcjonariusz Seleny, globalnego producenta i dystrybutora chemii budowlanej. Wyróżniony w konkursie „Przedsiębiorca Roku” Ernst&Young. Pierwsza spółka jego grupy kapitałowej powstała w 1992 r., a jej działalność koncentrowała się na rynku polskim. Grupę Selena tworzy 30 spółek w 18 krajach, w tym 15 zakładów produkcyjnych na trzech kontynentach.

MAREK KAMIŃSKI
MAREK KAMIŃSKI

Podróżnik, polarnik i przedsiębiorca. Jedyny człowiek na świecie, który zdobył oba bieguny Ziemi w ciągu jednego roku bez pomocy z zewnątrz. Właściciel firmy Invena. Założyciel Fundacji Marka Kamińskiego, która realizuje projekty społeczne, m.in. w zakresie edukacji i Instytutu Marka Kamińskiego, który pomaga liderom godzić życie zawodowe z prywatnym. Ekspert w zakresie motywacji i przywództwa.

SŁAWOMIR LACHOWSKI
SŁAWOMIR LACHOWSKI

Innowator i menedżer, doradca strategiczny firm i inwestor. Twórca sukcesu mBanku, pierwszego polskiego banku internetowego, jednego z najwiekszych sukcesów w polskiej bankowości. Od 2001 r. wiceprezes, a następnie prezes BRE Banku. Pasjonat wyczynowego sportu: alpinista i maratończyk. Swoje doświadczenia innowatora opisał m.in. w książkach „Droga innowacji” oraz „Droga ważniejsza niż cel”.

prof. KRZYSZTOF OBŁÓJ
prof. KRZYSZTOF OBŁÓJ

Ekonomista, dyrektor Międzynarodowego Centrum Zarządzania Wydziału Zarządzania UW, kierownik Katedry Strategii w Akademii Leona Koźmińskiego. Zajmuje się strukturami i procesami organizacyjnymi. Był jednym z prekursorów nowoczesnej koncepcji zarządzania w Polsce po upadku starego systemu gospodarczego od początku lat 1980. Autor kilku podstawowych podręczników organizacji i teorii zarządzania.

JANUSZ REITER
JANUSZ REITER

Założyciel i Fundator CSM. Były ambasador RP w Niemczech i USA. Ekspert w zakresie stosunków międzynarodowych, zwłaszcza w sferze transatlantyckiej i europejskiej. Uhonorowany licznymi nagrodami i wyróżnieniami, m.in.: Wielkim Krzyżem Zasługi z Gwiazdą i Wstęgą RFN, nagrodą Uniwersytetu Europejskiego Viadrina oraz honorowym tytułem College of the Atlantic w USA.

JACEK SANTORSKI
JACEK SANTORSKI

Psycholog biznesu, doradca liderów największych polskich firm. Prowadzi Grupę Firm Doradczych „Values”. Współtwórca i dyrektor programowy Akademii Psychologii Przywództwa prowadzonej przez Values i Szkołę Biznesu Politechniki Warszawskiej. Autor kilkunastu książek, popularyzator psychologii dobrego życia i zdrowego biznesu. Jest członkiem Rady Gospodarczej przy Premierze RP.

prof. ŁUKASZ TURSKI
prof. ŁUKASZ TURSKI

Profesor w Centrum Fizyki Teoretycznej PAN. Pomysłodawca Centrum Naukowego „Kopernik” w Warszawie i przewodniczący jego Rady Programowej. Laureat nagrody im. H. Steinhausa za wymyślenie Pikników Naukowych oraz Złotego Medalu Europejskiego Towarzystwa Fizycznego. Członek byłego Towarzystwa Popierania i Krzewienia Nauk. Autor publikacji naukowych i publicysta prasy ogólnej.

KRZYSZTOF ZANUSSI
KRZYSZTOF ZANUSSI

Reżyser i producent filmowy, jeden z najczęściej nagradzanych twórców polskich zagranicą. Twórca wielu autorskich filmów, które weszły do kanonu polskiej kinematografii. Kierownik artystyczny i dyrektor Studia Filmowego TOR. Jest m.in. Wiceprzewodniczącym  Rady Fundacji Centrum Twórczości Narodowej, członkiem Europejskiej Akademii Filmowej oraz Papieskiej Akademii Sztuk Pięknych i Literatury.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, ze zgadzasz się na ich użycie Polityka prywatności